Новини та корисна інформація

Технологія кладки цегли силікатної

Цегла силікатна є надійним, міцним і якісним матеріалом, вона традиційно використовується для будівництва різних об'єктів.
Силікатна цегла має властивість високого водопоглинання, тому використовувати її краще в місцях з низькою вологістю повітря.
Перед керамічною цеглою цегла силікатна має безперечні переваги. Насамперед необхідно зазначити, що ціна силікатної цегли нижча за ціну керамічної min на 30%. Річ у тім, що виробництво силікатної цегли є менш трудомістким та витратним процесом. Для виробництва силікатної цегли потрібно всього 15-18 годин, тоді як для виробництва керамічної потрібно не менше трьох діб.
Використання силікатної цегли в будівництві стін більш економічне, ніж керамічної, оскільки вона забезпечує найменшу товщину стін. А звуко- та теплоізоляційні характеристики такої цегляної стіни дуже високі. Якщо в будівництві використовувати порожнистий матеріал, то стіни виходять ще й легшими, тиск на фундамент стає меншим, а міцність стін залишається дуже високою. Стіни, зведені з такого матеріалу, мають цілком закінчений зовнішній вигляд, вони не потребують додаткової обробки.
Теплоакумулююча здатність допомагає створенню особливого мікроклімату у приміщенні. Тепло в таких будинках зберігається довго навіть у зимовий час, оскільки коли температура падає, такий матеріал починає віддавати тепло. Слід зазначити шумоізоляційні якості силікатної цегли, стіни з цього матеріалу відмінно поглинають як зовнішній, так і внутрішній шум. Таким чином, будівництво цегляної стіни із силікатної цегли забирає зовсім небагато часу, а якість роботи перевершує всі очікування. Зрозуміло, для будівництва цегляної стіни варто вибирати матеріал високої якості.
При правильному монтажі будова виходить дуже міцною, при цьому вона не дає такого великого навантаження на фундамент будинку, як залізобетонні конструкції.

Технологія кладки стін

Для того, щоб здійснити кладку, знадобляться наступні інструменти:
  • будівельний вивіс;
  • правило із рівнем;
  • будівельний шнур;
  • кельня (кельма) - цією невеликою лопаткою з дерев'яною ручкою розрівнюється розчин, наповнюються вертикальні шви, видаляється зайвий розчин із зовнішнього боку кладки;
  • молоток-кирочка – таким інструментом обтесують і рубають цеглу, вирівнюють вже покладений матеріал;
  • лопата-совок - нею подається розчин.
Перед тим як почати укладати силікатну цеглу, потрібно змочити її водою, тоді вона потім не вбиратиме воду з розчину.

Особливості монтажу

Ланцюгова система перев'язки при кладці стіни: а - товщина в півтори цегли, б - товщина в дві цегли, в - товщина в дві з половиною цегли.
Перш ніж розпочинати кладку, слід вибрати різновид силікатної цегли. Різновид цього матеріалу наступний:
  • конструкційний матеріал (він застосовується для стандартної кладки під штукатурку, а потім облицьовується іншими матеріалами);
  • облицювальний матеріал (для лицьової кладки з рівними чіткими гранями).
Потрібно враховувати, що кладка такого матеріалу починається безпосередньо з кутів будівлі, що будується. Кладка першої цеглини починається строго під кутом, потім зверху на перший ряд потрібно встановити дві цеглини, які виконуватимуть роль маяка. Потім від кута до кута слід натягнути маячний шнур, саме під нього слід укладати решту цегляного ряду. До цього заняття потрібно поставитися з усією серйозністю, оскільки саме від цих дій багато в чому залежить якість і міцність кладки.
Кладка силікатної цеглини повинна здійснюватися з обов'язковою перев'язкою поперечних вертикальних та поздовжніх швів. Для того, щоб міцність перев'язки була максимальною, використовується сталевий дріт (можна використовувати спеціальну арматуру), його прокладають між рядами через кожні 2-3 ряди. Кладка такого матеріалу може здійснюватися двома способами: впритиск і впритул.
Якщо потрібно досягти кращої якості, то можна застосувати метод впритиск, але обов'язково з подальшою прошивкою швів. Слід враховувати, що цього знадобиться цементний розчин високої густоти. При такому способі кладки потрібно уважно стежити, щоб усі шви були повністю заповнені цементним розчином. Однак у такому методі є і деякі мінуси, зокрема, слід зазначити, що швидкість роботи досить повільна, проте цей недолік легко перекривається, тому що після кладки стіни набувають справжньої міцності моноліту.
Що стосується способу кладки впритул, то він здійснюється на порядок швидше, тому що нема потреби заповнювати цементним розчином шви із зовнішнього боку стін. Швидкість такої кладки зростає, проте якість кладки стає набагато нижчою. Після того, як кладка цегляної стіни закінчена, її потрібно зміцнити, для цього підійдуть штукатурні суміші. Якщо йде зведення цегляної стіни впритул, то така процедура є просто необхідною.

Особливості способів кладки стін із силікатної цегли

Кладка цегли впритиск здійснюється при використанні повнотілої цегли на жорсткому розчині (осад конуса від 7 до 9 см). Його можна без особливих труднощів виготовити своїми руками. Розчин для кладки розстилається відступом від 10 до 15 мм від лицьового боку стіни, потім його слід розрівняти кельмою в напрямку від цегли, що укладається, таким чином готується постіль для наступної цегли. Він кладеться на ліжко і ретельно притискається до поверхні кельми, потім його швидко прибирають, тоді розчин кладки міцно закріплюється між вертикальними гранями сусідньої цегли. Коли матеріал трохи осяде на ліжку, розчин, що залишився, підрізається кельмою. При цьому слід не забувати, що шви потрібно загортати повністю.
Якщо застосовується спосіб кладки цегляної стіни впритул, він використовується при кладці цегли на пластичному розчині (осаду конуса від 12 до 13 див), шви у своїй заповнюються частково. Розчин кладки загребають гранню цегли на відстані від 8 до 12 см від покладеної цегли. Коли матеріал прикладається до ліжка, зайвий розчин знімається, ним заповнюється вертикальний шов, потім матеріал міцно осідає на ліжку. При такій кладці розчин розстилають з відступом 20-30 мм від лицьового боку. Коли виконується кладка назовні, він не вичавлюється.
Існує ще спосіб укладання стін впритул з підрізуванням, він являє собою підваріант двох основних типів кладки впритиск і впритул. Якщо застосувати такий метод, то вийде стіна, де шви повністю замуровані. При цьому розчин кладки розстилається аналогічно кладці впритиск, а ось укладається цегла при цьому аналогічно кпадку впритул. Щодо пластичності розчину, то вона повинна бути від 10 до 12 см опади конуса. Для швидкого будівництва цегляної стіни це відмінно підходить, тому такий спосіб дуже популярний.
Технології будівництва