Новини та корисна інформація

Технологія монтажу плит перекриття

Експлуатаційними перевагами плит заводу "Харківські будматеріали", виготовлених на лінії "ECHO ENGINEERING" (Бельгія), є:
  • підвищена несуча здатність;
  • висока якість лицьової поверхні;
  • можливість розпилу плит під будь-яким кутом точністю до 1°;
  • виготовлення плит з вирізами та пазами на замовлення;
  • висока точність розмірів.

Укладання перекриття

Монтаж виконується в кілька етапів.
Підготовчі роботи починаються ще в момент кладки останнього ряду або заливки армопояса.
Для мінімізації допустимого прогину потрібно забезпечити ідеальний горизонтальний рівень стін, на які проводитиметься укладання.
Поверхню стінових конструкцій потрібно ретельно очистити від залишків розчину та сміття. При укладанні виробів на фундамент слід перевірити якість гідроізоляційного шару.
Цементно-піщана суміш готується у співвідношенні 1:3 (1 частина цементу та 3 частини піску) та повинна мати густу консистенцію.
«Розчинна постіль» накладається завтовшки від 15 до 30 мм відразу для однієї або кількох плит залежно від досвіду монтажників. Після розрівнювання шару розчину в нього утоплюється армуюча сітка або поздовжня арматура.
Укладання зазвичай починається з найближчого від автокрана кута, або з тих стін, де є вентиляційні канали.
Стропування плити перекриття здійснюється двома монтажниками, кріплення проводиться за допомогою спеціальних вантажозахоплювальних пристроїв або гаками строп за монтажні скоби.
Розворот плит здійснюється баграми, при цьому будь-які маніпуляції допускаються лише під час їхнього перебування у підвішеному стані.
Вирівнювання положення плити – проводиться з обох боків при натягнутих стропах у процесі опускання залізобетнонного виробу на основу.
Після укладання коригування допускається лише щодо осі стіни протягом перших хвилин. Для цього застосовуються ломи. Після монтажу стропи послаблюються і можна переходити до встановлення наступної конструкції.
Анкерування – передбачає наявність поздовжніх діагональних та поперечних П-подібних зв'язків, які виконуються з гладкої арматури перетином 8-10 мм. Зв'язок зі стінами забезпечується Г-подібними анкерами із загином завдовжки 400-500 мм.
Технології будівництва